בוט החיפוש

מה זה Google Organic CTR?

שיעור הלחיצה או בשמו המלא – Click Through Rate הוא מדד שמתייחס ליחס שבין כמות הפעמים שגולשים נחשפו לאתר או עמודים מהאתר בדפי התוצאות של החיפוש של גוגל, לבין כמות ההקלקות על הקישור לאתר/לדף.

במילים פשוטות גוגל בודק כמה פעמים האתר שלכם עלה בעמוד תוצאות החיפוש שלו כאשר לקוח חיפש מילת מפתח או ביטויי מסוים לעומת כמה פעמים הגולש בחר לעבור לאתר שלכם מתוך כל תוצאות החיפוש שגוגל הציגה לו.

איך שיפור ה- CTR יכול לעזור לדירוג שלכם בגוגל?

האם שיעור ההקלקה משפיע על הדירוג?

ובכן לפני מספר שנים, ראנד פישקין – מנכ"ל SEOmoz (אחת מהחברות הכי מוכרות בתחום מחקר, וקידום אתרים בגוגל) ערך מחקר כדי להבין את חשיבות ה-CTR, לקידום האתר. בניסוי שלו הוא פנה לכל העוקבים שלו ברשתות החברתיות וביקש מהם לחפש ביטוי מסוים בגוגל, ולהקליק על האתר שלו מבין כל תוצאות החיפוש.

והתוצאות היו לא פחות ממרשימות!

בתוך פחות מ- 3 שעות ראנד הצליח לשפר את דירוג האתר שלו ממקום 7 בתוצאות החיפוש של גוגל עד למקום הראשון!

זאת הייתה ההוכחה הראשונה שגוגל אכן נותנים עדיפות לאתרים בעלי שיעור הקלקה אורגני גבוה יותר מהאחרים.

One of the kind – the search bot

בוט החיפוש של גוגל – הוא כלי ייחודי שפיתחנו במיוחד כדי להגדיל את שיעור ההקלקה שלך בתוצאות החיפוש של גוגל על מנת לשפר את דירוג האתר.

בוט שנבנה בצורה כזאת שהוא מותאם לאתר שלכם, משמע יודע לגלוש בו כמו גולש רגיל, לדפדף בין הדפים, לגלול מעלה ולמטה, להישאר דקות ספורות ליד מאמרים ובקיצור להתנהג בצורה טבעית ואמינה תוך כדי שהייה של בין 5-7 דקות באתר, כדי להראות לגוגל שאכן האתר שלכם רלוונטי לחיפוש שהגולש (הבוט) ביצע בגוגל.

עכשיו תחשבו שהבוט הזה עובד בשבילכם 24/7, ובכל פעם מחליף זהות ומתחבר כגולש חדש, משמע מתחבר עם אייפי אחר, ממכשיר אחר, ודפדפן אחר, ומנקה את הקוקיז שלו, כך שמבחינת גוגל מדובר בגולש חדש ששוב בחר באתר שלכם מבין כל תוצאות החיפוש.

עם הטכניקה הזאת, וקצת התמדה זה רק עניין של זמן עד שגוגל יתחילו להבין שהאתר שלכם הוא הכי רלוונטי לביטוי החיפוש שבחרנו, ואתם תופתעו לראות באיזה מהירות יהיה אפשר לשפר את דירוג האתר שלכם בכל ביטוי שתבחרו.